01

Dom w bieli

Opis realizacji

DOM W BIELI.

Nowoczesny minimalizm oprawiony szlachetną bielą, szarością i głęboką czernią. Przestrzeń w wyrafinowanym stylu oparta na filozofii ZEN, w której panuje harmonia, spokój i połączenie z naturą…

Podłoga wnętrza ubrana jest w białą, połyskującą żywiczną posadzkę, odbijającą światło z dużych okien. Na ścianach oraz starannie dobranych meblach widzimy biel i delikatne szarości, tworzące jasną i lekką oazę spokoju. Drzwi swą barwą wtapiają się w ściany, by nie zakłócać porządku i spokoju przestrzeni.

Kominek został podkreślony obudową z kamienia i betonu, którą widzimy również pod strefą TV. Tło dla tej kompozycji stanowi fototapeta o delikatnym, szykownym połysku. Wszystko zachowane jest w prostych, geometrycznych liniach, budujących równowagę oraz harmonię. Salon połączony z częścią kuchenną idealnie ze sobą współgra, zapraszając do relaksu na sofie oraz posiłków w towarzystwie widoku na otaczający krajobraz, zamknięty w duże ramy okien.

Strefa kuchni, przełamana czernią i betonem wyposażona jest w podcięty barek o ciekawej formie. Tą mocną barwę podkreśloną szykowną ceramiką znajdujemy również w łazienkach.

Atmosferę wnętrz oraz nieszablonowe scenariusze wystroju buduje gra świateł, poprzez starannie zaprojektowane i dobrane punkty… imponujący sufit z motywem florystycznym oraz dekoracyjna lampa, delikatnie poddająca się podmuchom wiatru.

Nawiązanie do natury zgodnie z filozofią ZEN znajdziemy w wielu elementach dekoracyjnych, wśród których króluje szklany stolik w kształcie morskiej fali oraz obecności roślin w przestrzeni domu.

Interesujący i nietuzinkowy motyw ogródka ZEN spotykamy przy nowoczesnych schodach, gdzie drobne kamienie i kompozycja z roślin na tle kamiennej ściany tworzą minimalistyczne dzieło sztuki i element zaskoczenia…

  W I R T U A L N Y   S P A C E R   P O   W N Ę T R Z U

 

 

Projekt powstał dla ITODESIGN.

 

 

02

02

Przed metamorfozą

Po metamorfozie

03

Galeria realizacji

Wszystkie realizacje

Następna realizacja