01

Apartament nad Motławą

Opis realizacji

Apartament nad Motławą.

Minimalizm i prosta forma inspirowana widokiem gdańskich kamienic… nuta stylu retro i widok na Motławę.

Wnętrze nowoczesnego apartamentu tuż nad brzegiem Motławy ozdabia mocny akcent w postaci oryginalnej, dziewiętnastowiecznej cegły rozbiórkowej. Dzięki niej uzyskano kameralny, niepowtarzalny klimat, podkreślony w każdym z pomieszczeń. Czerwona cegła wyeksponowana jest na wybranych fragmentach ścian, gdy pozostałe kompozycyjnie pokrywają szarości, czerń, a także żółty motyw w salonie. Podłogę ubierają bielone dębowe deski, harmonijnie łączące i rozjaśniające całość aranżacji.

Aneks kuchenny to połączenie białych szafek, z mocnym czarnym blatem, oraz szafek z jasnego drewna, które widzimy również na pozostałych meblach w salonie. W jego głębi stoi wygodna, jasna sofa z fioletowymi poduszkami, będącymi świetnym kolorystycznym detalem.

W sypialni jedna ze ścian przeznaczona jest na grafikę z widokiem Gdańska. Zabudowana szafa, przeszklona i lustrzana, wydłuża oraz optycznie powiększa małe pomieszczenie.

W łazience również królują proste, geometryczne formy. Podłogę pokrywają jasnoszare płytki, na ścianach oprócz cegły, doskonale prezentuje się jasna ceramika przełamana czarnym dekorem z motywem florystycznym.

W przedpokoju z przeszkloną szafą, jedną ze ścian odważnie pokrywa czerń. Kolor ten powtarza się również na dobrze dopasowanych do wnętrza czarnych drzwiach, zapraszających do pomieszczeń. Ta gra kolorów w apartamencie tworzy artystyczną kompozycję wnętrza, które staje się ciekawe i zaskakujące. Całą stylizację podkreślają designerskie lampy, budujące dodatkowo interesującą grę światła.

02

02

Przed metamorfozą

Po metamorfozie

03

Galeria realizacji

Wszystkie realizacje

Następna realizacja