01

Odbiory lokali
Kiedy odbierasz swój lokal…

Odbiór lokalu to długo oczekiwany moment, któremu nieodłącznie towarzyszą ogromne emocje. A te - jak powszechnie wiadomo - mogą być niepraktycznym doradcą. Ostrzegamy! Euforia ma niezwykłą umiejętność ukrywania przed właścicielem lokalu: niedoróbek, niedociągnięć i tak zwanych fuszerek. A przecież odbiór mieszkania, domu czy lokalu usługowego to ważny moment, kiedy przyda się: precyzja, wyrachowanie i kubeł realizmu. Mamy to wszystko! A drobiazgowość dodajemy w gratisie.

02

Czemu warto odbierać lokal z fachowcami?

Bo sami projektują, budują, nadzorują, remontują, a więc znają branżę od budowlanej podszewki. Posiadamy spore doświadczenie i wiemy, gdzie przyłożyć ucho, a gdzie lupę. Naprawdę nie polecamy odbierania mieszkania „na oko” lub „na dobrą wiarę”. Jeśli podpiszecie protokół odbioru bez zastrzeżeń, może Was czekać wiele przykrych niespodzianek w przyszłości. Niedociągnięć często nie widać, ale w praktyce drobna ryska może pociągnąć za sobą lawinę poważnych problemów.

Kiedy odbierasz lokal z Decoretti…

Możesz sobie pozwolić na euforię, trudną robotę oddając w nasze ręce. Kompetentnie i uważnie sprawdzimy, czy w lokalu są jakieś usterki. Czy został wykonany zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi, rozporządzeniami oraz z ustaleniami z deweloperem. Dopilnujemy też, by dokumentacja odbioru była właściwie i precyzyjnie zredagowana. Przeprowadzimy specjalistyczne rozmowy z wykonawcami, chroniąc Was przed wszelkimi nieprzyjemnościami.

03

Zobacz, co weryfikujemy podczas odbioru
 • Wymiary pomieszczeń oraz otworów drzwiowych oraz zgodność rozmieszczenia ścian w odniesieniu do projektu.
 • Równość oraz poprawność wykonania posadzek, tynków ścian, a także ich wilgotność.
 • Poprawność wykonania instalacji:
  - elektrycznej,
  - wodnej i kanalizacyjnej,
  - centralnego ogrzewania.
 • Poprawność oraz estetyka wykonania:
  - stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów, progów itp.,
  - tarasów, balkonów itp.,
  - balustrad, schodów.
 • Sprawdzamy również pomieszczenia przynależne, takie jak: piwnica, komórka lokatorska.
 • W przypadku domu jednorodzinnego/ w zabudowie bliźniaczej/ szeregowej weryfikujemy dodatkowo prawidłowość wykonania dachu, ocieplenia, elewacji, chodników, podjazdów i itp..